Wrażliwcy


Wrażliwcy czują więcej, bardziej i głębiej. Często niezrozumiani, czasem wyśmiani, bo są inni , prawdziwi i szczerzy. Mają czyste serce i dobre intencje. Ludzie lgną do nich, bo dobrze czują się w ich otoczeniu. Wrażliwcy nie oceniają, nie krytykują, nie pchają się z buciorami.

Zawsze doszukują się w ludziach dobra. Są przypominaczami tego co istotne, o czym ludzie w swoim zagonieniu zapomnieli. Źle się czują w sztywnych systemowych ramach i we wszystkim co sztuczne i nieprawdziwe. Stronią od fałszywych ludzi, wyczuwają ich na odległość. Za to lgną do nich dzieci i zwierzęta, bo to nieskażona energia.
Wrażliwośc to nie słabość, to siła, potencjał i empatia, możliwość inspiracji i transformacji. Tylko wrażliwiec tak naprawde może zrozumieć drugiego człowieka, bo jest w stanie czuć to samo nie oceniając i nie narzucając żadnej opinii, ani powinności. Sam sporo przerobił i doświadczył na własnej skórze, dlatego ma szacunek do każdego żywego stworzenia i calego wszechświata.
Wyzwanie dla wrażliwca to nauczyć się chronić siebie, by toksyczność tego świata go nie zniszczyła. Rozsiewać swoje iskry uważnie, ale nie brać cudzych bagaży na swoje barki. Nie pomagać tym, którzy nie są gotowi sami sobie pomóc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz